Rzeki górskie

Nr Nazwa łowiska Szczegółowe granice odcinków wód górskich Dozwolone przynęty i inne specjalne ograniczenia i zakazy
12 Wel nr 10 1. Od młyna w Chełstach do jazu w m. Bratian Dozwolone wędkowanie na przynęty sztuczne i roślinne oraz metodą spławikową, spinningową i muchową.

Połów ryb metodą spinningową odbywa się przy użyciu przynęt wyposażonych w pojedynczy, bezzadziorowy lub pozbawiony zadziora haczyk lub kotwiczkę. Połów ryb metodą muchową odbywa się przy użyciu much zawiązanych na bezzadziorowych lub pozbawionych zadziora haczykach. Obowiązek posiadania podczas łowienia podbieraka.

Od. 1.09. do 31.12. zakaz połowu ryb metodą spinningową.

Całkowity zakaz zabierania oraz posiadania lipieni na rzece Wel i jej dopływach; pstrąg potokowy limit dobowy 1 sztuka. Całoroczny, całkowity zakaz wędkowania metodą spławikową na terenie rezerwatu „Piekiełko”.

W rezerwacie poruszanie dozwolone tylko po istniejących ścieżkach.

2. Od  jazu w m. Bratian do ujścia do Drwęcy Wędkowanie zabronione.
3. Od mostu w m. Chełsty do mostu w m. Trzcin. Zakaz zabierania i posiadania pstrąga.
13 Poburzanka Na całej długości Dozwolone wędkowanie wyłącznie na przynęty sztuczne oraz metodą spinningową i muchową. Zakaz zbrojenia wędek w kulę wodną i spławik.

Zakaz wędkowania od 1.09. do 31.12.

14 Gizela Na całej długości
15 Sandela Na całej długości
16 Groblica Na całej długości
17 Struga Lubianka nr 2 Na całej długości
18 Struga Lubicka Na całej długości Dozwolone wędkowanie wyłącznie na przynęty sztuczne oraz metodą spinningową i muchową. Zakaz zbrojenia wędek w kulę wodną i spławik.

Zakaz wędkowania od 15.03. do 15.05 i od  1.09. do 31.12.

19 Pissa nr 2 Od 50 m poniżej wypływu z jeziora Księte do jej ujścia do rzeki Brynica Dozwolone wędkowanie wyłącznie na przynęty sztuczne oraz metodą spinningową i muchową. Zakaz zbrojenia wędek w kulę wodną i spławik.

Zakaz wędkowania od 1.09. do 31.12.

20 Struga Górzanka Od 50 m poniżej wypływu z jeziora Górznieńskiego do jej ujścia do rzeki Brynica
21 Kiełpińska Struga Na całej długości Dozwolone wędkowanie na przynęty sztuczne i roślinne oraz metodą spławikową, spinningową i muchową.

Połów ryb metodą spinningową odbywa się przy użyciu przynęt wyposażonych w pojedynczy, bezzadziorowy lub pozbawiony zadziora haczyk lub kotwiczkę. Połów ryb metodą muchową odbywa się przy użyciu much zawiązanych na bezzadziorowych lub pozbawionych zadziora haczykach. Obowiązek posiadania podbieraka podczas łowienia.

Od. 1.09. do 31.12. zakaz połowu ryb metodą spinningową.

Całkowity zakaz zabierania oraz posiadania lipieni; pstrąg potokowy limit dobowy 1 sztuka.

22 Katlewska Struga Na całej długości
23 Wólka Na całej długości
24 Świnarc

(Linówka)

Na całej długości
25 Zielona Struga Na całej długości Dozwolone wędkowanie wyłącznie na przynęty sztuczne oraz metodą spinningową i muchową. Zakaz zbrojenia wędek w kulę wodną i spławik.

Zakaz wędkowania od 1.09. do 31.12.

26 Mątawa nr 2 Od zastawki poniżej jeziora Mątasek do jeziora Święte