Zawody spławikowe o Puchar Burmistrza Wąbrzeźna

Koło Miejskie PZW w Wąbrzeźnie serdecznie zaprasza na zawody spławikowe o Puchar Burmistrza.

Zapisy: 17.06.2023 godz. 6.00 przy Rybakówce ul. Chełmińska 26 w Wąbrzeźnie

Rozpoczęcie zawodów o godz. 7.00 i potrwają do godziny 11.00

 

REGULAMIN ZAWODÓW

1. TEREN ZAWODÓW.

1. Zawody odbędą się na jeziorze Zamkowym w Wąbrzeźnie.

2. SPRZĘT, PRZYNĘTY I ZANĘTY STOSOWANE W ZAWODACH.

2.1. Każda wędka używana w czasie zawodów powinna posiadać wędzisko, żyłkę, spławik, obciążenie wyważające spławik oraz jeden haczyk. Dozwolone jest stosowanie kołowrotka.

2.2. Zawodnik łowi jedną wędką trzymaną w ręku lub umieszczoną na podpórce „suporcie” z jednoczesnym zachowaniem stałego kontaktu z wędką. Zawodnik może mieć na stanowisku dowolną ilość wędek do wymiany.

2.3. W trakcie nęcenia zanętą lekką zawodnik nie ma obowiązku zachowania kontaktu z wędką, niezależnie od stosowanej metody łowienia.

2.4. Zawodnik startujący w zawodach jest zobowiązany posiadać siatkę odpowiedniej konstrukcji do przetrzymywania złowionych ryb w stanie żywym.

2.5. W czasie zawodów dozwolone jest stosowanie przynęt oraz zanęt roślinnych i zwierzęcych. Przynęty i zanęty mogą być dowolnie barwione lub nasycane substancjami zapachowymi. Zabrania się używania przynęt sztucznych, ikry, żywych lub martwych ryb (także jako dodatków do zanęty).

3. ORGANIZACJA I PRZEBIEG ZAWODÓW

3.1. Zawody zostaną rozegrane w kategoriach: seniorów i juniorów.

3.2. Zawody rozegrane zostaną w jednej turze trwającej 4 godziny.

3.3 ZASADY POSTĘPOWANIA W PRZYPADKU WYSTĄPIENIA BURZY.

1. Jeżeli burza wystąpi przed lub podczas przygotowania do zawodów: – żaden zawodnik nie może wejść na swoje stanowisko lub przygotowywać sprzęt. Jeżeli warunki pogodowe i limit czasu w programie zawodów na to pozwolą, tura może odbyć się normalnie lub zostać skrócona, a jeśli warunki pogodowe się nie poprawią lub uniemożliwia to program zawodów, tura zostaje anulowana.

3.4. Zawodnik w czasie zawodów łowi w obrębie swego stanowiska .

3.5. Po zakończeniu zawodów zawodnik przekazuje ryby sędziemu kontrolnemu.

4. RYBY ŁOWIONE W ZAWODACH.

4.1. W czasie zawodów łowi się ryby, na które w dniu zawodów nie ma okresu ochronnego i z zachowaniem wymiarów ochronnych zgodnie z R.A.P.R. Nie obowiązują limity ilościowe i wagowe łowionych ryb.

4.2. Ryby powinny być przechowywane w odpowiednich siatkach w stanie żywym, a po zważeniu zostają natychmiast wpuszczone do wody. W siatkach nie wolno przetrzymywać ryb niewymiarowych. Ryby należy mierzyć bezpośrednio po ich złowieniu.

5. PUNKTACJA

5.1. Zawodnik otrzymuje jeden punkt za każdy gram złowionych ryb. Suma punktów decyduje o końcowym wyniku danego zawodnika.

W zawodach udział mogą brać jedynie członkowie PZW z kół powiatu wąbrzeskiego.

Loading