ZAWODY MIĘDZYNARODOWE EUROPATREFF 2014

Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Toruniu w dniach 13-15.06.2014 r. organizuje międzynarodowe zawody wędkarskie EUROPATREFF, które zostały objęte przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydenta Miasta Torunia oraz Starostę Powiatu Toruńskiego honorowym patronatem, natomiast patronat medialny objęła Telewizja Polska oddział w Bydgoszczy.

W tych międzynarodowych zawodach udział biorą, oprócz reprezentacji naszego kraju (Okręgi PZW z Katowic, Zielonej Góry i Torunia), przedstawiciele Niemiec (związki wędkarskie z Landu Brandenburgia i Sachsen-Anhalt), Słowacji oraz Litwy.

Te cykliczne zawody organizowane są corocznie, kolejno przez jego uczestników, od roku 2003, w którym podpisane zostało stosowne porozumienie pomiędzy jego stronami. W roku 2014 organizatorem zawodów, po raz kolejny jest Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Toruniu.

              W ramach w/w porozumienia corocznie organizowane są spotkania, których celem jest wymiana doświadczeń pomiędzy przedstawicielami Zarządów poszczególnych związków oraz wędkarzami. Rozgrywane są także zawody wędkarskie w dyscyplinie rzutowej, spławikowej i spinningowej, których ideą jest wędkowanie zgodnie z zasadami etyki wędkarskiej i pielęgnacji natury oraz ochrona stanu zarybienia przy przestrzeganiu ochrony zwierząt i gatunku.

Okręg PZW w Toruniu planuje zorganizować wspomniane zawody wędkarskie w dniu 14.06.2014 r., zgodnie z obowiązującym porozumieniem w trzech dyscyplinach:

1/ na Bulwarze Filadelfijskim od mostu kolejowego do wysokości ulicy Wola Zamkowa w Toruniu nad rzeką Wisła planujemy rozegranie zawodów spławikowych;

2/ na stadionie SM Kopernik w Toruniu przy ul. Świętopełka – zawodów rzutowych;

3/ na rz. Drwęcy od jazu młyńskiego – 1 km w dół rzeki do mostu kolejowego w miejscowości Lubicz -zawodów spinningowych.

Dzień wcześniej, tj. 13.06.2014 r. planowane jest odbycie treningów we wszystkich dyscyplinach (w miejscu odbywania zawodów w dniu następnym) oraz w godzinach wieczornych (ok. godz. 18:15) przemarsz uczestników zawodów pod pomnik Mikołaja Kopernika – wraz ze złożeniem wiązanek i uroczyste otwarcie zawodów.

Jednocześnie informujemy, że z powszechnego wędkowania wyłączone będą w/w odcinki rz. Wisły i rz. Drwęcy w dniach:

13.06.2014 r. (piątek) – przez cały dzień (trening)

14.06.2014 r. (sobota) – do godz. 14.30 (zawody).

Osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy do obejrzenia zawodów i kibicowania naszym zawodnikom!

 herbherb powiatu torunlogo torunia

bydgoszcz

Loading