Wyjazd dzieci ze szkółek wędkarskich na obóz wędkarski w Holandii (Appeltern)

Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Toruniu po raz kolejny jest organizatorem wyjazdu dzieci na Międzynarodowe Spotkanie Wędkarskie Dzieci i Młodzieży w Holandii organizowane przez Royal Fishing Club, które w tym roku odbywa się w dniach 17-20.06.2014 r.

Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Toruniu oraz Niemiecki Związek Wędkarski z Brandenburgii i Mecklenburgii łączy od wielu lat przyjazna współpraca. Z tego względu Okręg Toruń jako jedyny w Polsce otrzymuje zaproszenie od Royal Fishing Club na zagraniczny wyjazd dzieci na obóz wędkarski.

Celami tej akcji są: zorganizowanie wędkowania promującego ponadnarodowe porozumienie dzieci i młodzieży z różnych krajów oraz kształtowanie postaw młodzieży poprzez różnorodne formy kontaktów i współpracę z rówieśnikami z innych krajów. W latach ubiegłych w akcji tej uczestniczyły dzieci z Niemiec, Czech, Estonii i Polski.

W tym roku do udziału w w/w spotkaniu zostało zaproszonych 10 dzieci ze szkółek wędkarskich działających przy naszym Okręgu. W celu wytypowania dzieci zorganizowany został cykl zawodów wędkarskich, po których 2 najlepsze szkółki dokonały wyboru 10 dzieci.

Międzynarodowe Spotkania Wędkarskie Dzieci i Młodzieży w latach poprzednich odbywały się w Niemczech. W tym roku Okręg ponownie ma możliwość zorganizowania takiego wyjazdu tym razem do Holandii, który częściowo dofinansowany będzie przez Województwo Kujawsko – Pomorskie. Dzięki temu wsparciu Okręg po raz kolejny zorganizuje tę wędkarską przygodę i sprawi radość dzieciom.

 

 

www.visitkujawsko-pomorskie.pl

www.coi.kujawsko-pomorskie.pl

Loading