
W dniu 08.05.2016 roku, na rzece Wiśle w miejscowości Toruń odbyły się Otwarte Spławikowe Mistrzostwa Torunia i jednocześnie Grand Prix Okręgu Toruń 2016. Organizatorem zawodów było Koło PZW Na Skarpie z Torunia.
Zawody rozegrane zostały w jednej czterogodzinnej turze.
W zawodach uczestniczyć mógł każdy wędkarz bez podziałów na kategorie.
Rybami łowionymi w zawodach były krąpie i ukleje. Sporadycznie łowiono płocie i certy.
Najdłuższą rybą konkursu była certa o długości 31.8 centymetra, złowiona przez Kolegę Grzegorza Salę. Za tę rybę kolega Sala otrzymał puchar ufundowany przez firmę PROFESS.
Firma PROFESS która była głównym sponsorem konkursu ufundowała również, dla każdego uczestnika zawodów, zestawy zanęt i dodatków.Pierwsze miejsce i tytuł Spławikowego Mistrza Torunia zdobył Kolega Dariusz Szreiber uzyskując 3075 punktów.
Drugie miejsce i tytuł Spławikowego Vice Mistrza Torunia zdobył Kolega Jarosław Dulski uzyskując 2685 punktów.
Trzecie miejsce i tytuł Spławikowego II Vice Mistrza Torunia zdobył Kolega Leszek Osiński uzyskując 2380 punktów.
Kolejne miejsca zajęli Koledzy;
4 miejsce – Karol Makowski.
5 miejsce – Grzegorz Sala.
6 miejsce – Robert Sałach.
7 miejsce – Radosław Grabowski.
8 miejsce – Michał Barszczewski.
9 miejsce – Ryszard Tabor.
Pierwsza trójka zwycięzców została uhonorowana okolicznościowymi pucharami.